2013. június 28., péntek

I/1.

Neked való ez a megközelítés?



Ez az írás elsősorban azért íródott hogy eldöntsd, hogy akarod megérteni azt, amit közölni szeretnék. Ezek csak egyszerűen - úgymond - "útjelző táblák", melyeknek az elgondolkodtatás a céljuk. Ha egy tábla csak mutatja az utat és nem akarja a maga útját a többiek számára kizárólagos útnak képzelni, akkor mindenki maga eldöntheti, arra az útra akar-e lépni vagy sem. Ez az írás is egy ilyen útjelző, ami egy fura helyre vezet: az informatika világába.

Mivel a világ egyfajta tükör, a racionálisan gondolkodó emberek számára is kell, hogy mutasson valamit, tehát mutat is. Az informatika kiváló lehetőség az elmének, hogy racionálisan megértsen valamit, de legalábbis érezzen valamit a tartalmából. Ez tehát egy olyan út, ahol az érzelmeknek az elején nem sok szerepük van, később azonban igen jelentőssé válnak, amikor megértettük őket. Ez sajnos szenvedéssel, nélkülözéssel járhat, de egy igen stabilnak tűnő egyenes szakasz "valahová".

Tehát aki itt leragad, az legyen tisztában azzal is, hogy a rugalmassága legyen akkor is pöpec, amikor eléri az "eszmei keretrendszer" plafonját vagy bármilyen más korlátját. És esetleg szembetalálkozik Istennel.

Namost itt igyekszem röviden összefoglalni a lényeget. Erre Te vagy kijelented, hogy marhaság és a közelébe se jössz ennek az oldalnak, később talán ki fog derülni, hogy csak annyira volt szüksged, amit itt olvastál. De lehet, hogy csak másik rovatban van a helyed, csak idesasoltál egy picit.

A világnak számtalan megközelítési módja van. Ha lenne egy "fordítóegységem", akkor ezek a megközelítések találnának egy közös nyelvet, amin keresztül könnyen megérthetik egymást. Vegyük úgy, hogy az informatika lehet egy olyan közös nyelv teljesen eltérő emberek között, mint mondjuk,, ha az ember ismeretlen társaságban belefut egy spangliba. Kialakul egyfajta közös szál. Ha sok lenne a szövegben a betűbaki, akkor most szóllok, hogy egy körömreszelő méretű billentyűzeten nyomom. Szóval lehet hogy ezeken a spirituális csatornákban, amiket itt találsz, futsz össze érdekes fazonokkal, olyanokkkal, akikkel esetleg másképpen esélyed se lenne találkoznni. Az életben is találkoztok!

Ennek a megközelítésnek a lényege az, hogy a világot úgy képzeled el, mintha egy videojátékban játszanál. A mágia ebben a környezetben egy olyan technikai keretrendszer-együttes, mivel belülről lehet vezérleni ezt a videojátékot, mindenki számára valamilyen szinten, mégpedig a tudatával. Ezt már nap-mint nap mindenki megteszi,, ki ösztönös, ki tudatos módon, de mindenki él vele valamilyen szinten (pl. tudatos vagy tudattalan szinten). A tudatod, az akaratod, a kisugárzásod lesz sokkal erősebb, ahogy magasabb rezgsszintre jutsz. Tehát ebben a kalandjátékban a Te karaktered mintha erősen feljavulna, és egyáltalán nem mindegy, erre TE vajon személlyiségedben fel vagy-e készülve? Tudod-e kezelni a hatalmat és az azzal járó felelősséget? A hatalmad gondoskodása feltételhez köt-e hozzád másokat, vagy feltétel nélkül sugárzod?



A vallás szerepe elleve érdekesen izgalmas lehet egy ilyen körnnyezetben, Istent azonban itt fel lehet fogni úgy is, mint "fő (élet- és halál)forrást" és fel lehet fogni úgy is, hogy ő a rendszergazda.

Többször találkoztam ugyanis azzal a problémával, hogy Istenre csak egy szavunk van és az igenn sanszos, hogy sokminndenki sokmást is ért ez allatt, főleg mert lehet definiállni személynek (emögött az ego ül) és lehet személytelennek is (ekkor viszont egy program figyel ki). Tehát mintha egy alkönyvtárban kuksolnánk valahol lenn a pitlákkban és fölfelé nézve mindenki Istent találta meg, csak eltérő más alkönyvtárakban, vagy épp az operációs rendszerről magyaráz. Tehát ha tényleg az Egy Istenről beszélünk, akkor az nem lehet más, mint a Fő Forrás, vagyis a gyökérkönyvtár. Vagy a konnektor. De mi dolgunk nekünk innen a gyökérrel? Ez mindenki számára eltérő irányokká is válhat, úgyhogy nem érdemes mást másolni... erre jók az útjelzők. Ezekkel úgyanis vagy le lehet térni egy másik útról, vagy rá is lehet lépni erre.

A tudományos megközellítés világa, amiben ma élünk és ezt tekintjük az egyetlen normálisnak, egész jól belefér ebbe az informatikai megközelítésbe, így az az izgi helyzet is előfordulhat, hogy logikai alapon fogunk isten létezésére, vagy akár a szellemi világ létezésére bizonyítékokat keresni. Ha sok közvetett bizonyítékra találunk, akár el is kaphatjuk.

Tehát ha bazi racionális vagy, akkor lehet, hogy ez a neked valló hely, ha érdekel a téma. Az érzékenyebbeknek elég sok ezo-műfaj együttes élményét is okozhatja, ami nem mindig jó. A borzongás is lehet jó, elvégre a horrorfilmek milyen jól elvannak a piacon, nem? Hm?